Sursa Asus ROG THOR 1000P2 Gaming, 1000 Wati full-modulara, 80Plus Platinum, Eff 92%, PFC Activ, ATX12V, 1x 135mm Fan
| Standard | 80Plus-Platinum |
|---|---|
| Connectivity | Yes |
| PFC | Active |
| PSU Power | 751W – 1000W |
| PSU Type | ATX |
| RGB | Nu |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Platinum |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| Max output current (+3.3V) | 25 A |
| Cabling type | Fully-Modular |
| Power supply unit (PSU) form factor | ATX |
| Product colour | Black, Silver |
| Depth | 150 mm |
| Width | 190 mm |
| CPU power connector (4+4 pin) | Yes |
| Purpose | PC |
| Combined power (+5Vsb) | 15 W |
| Max output current (+5Vsb) | 3 A |
| Number of SATA power connectors | 12 |
| Cable tie(s) included | Yes |
| Motherboard power connector | 20+4 pin ATX |
| PCI Express connector | Yes |
| Silent mode | Yes |
| Total power | 1000 W |
| Combined power (+3.3V) | 125 W |
| Combined power (-12V) | 996 W |
| Combined power (+5V) | 125 W |
| Max output current (-12V) | 83 A |
| Peripheral (Molex) power connectors (4-pin) | 6 |
| Maximum input current (@220V) | 83 A |
| Max output current (+5V) | 125 A |
| Power protection features | Over current, Over power, Over voltage, Overdischarge, Short circuit, Under voltage |
| PCI Express power connectors (6+2 pin) | 1 |
| CPU P4 connector (4-pin) | 2 |
| Noise level | 0 dB |
| Cables included | CPU, DC, PCIe, Peripheral (Molex), SATA |
| Weight | 2.37 kg |
| Height | 86 mm |
| Certification | ROHS |
| Producator | ASUS |
| Garantie | 120 |
Mousepad AQIRYS Gravity Medium, fabricat din material din microfibra, dimensiuni 






Nu există recenzii încă.