Sursa Sharkoon ATX SS Cool Zero 850W
| Standard | 80Plus-Bronze |
|---|---|
| Connectivity | No |
| PFC | Active |
| PSU Power | 751W – 1000W |
| PSU Type | ATX |
| RGB | Nu |
| Number of fans | 1 fan(s) |
| AC input voltage | 100 – 240 V |
| AC input frequency | 50 – 60 Hz |
| Mean time between failures (MTBF) | 100000 h |
| Screws included | Yes |
| Power Factor Correction (PFC) type | Active |
| Max output current (-12V) | 0.3 A |
| Floppy disk drive connector | Yes |
| Cabling type | Fully-Modular |
| Power supply unit (PSU) form factor | ATX |
| 80 PLUS certification | 80 PLUS Gold |
| Harmonized System (HS) code | 84733020 |
| Depth | 150 mm |
| Input current | 10 A |
| Peripheral (Molex) power cable length | 550 mm |
| PCI Express power connectors (6+2 pin) | 4 |
| PCI Express power cable length | 55 cm |
| CPU power connector (4+4 pin) | Yes |
| Purpose | PC |
| Width | 160 mm |
| Max output current (+5Vsb) | 3 A |
| Number of SATA power connectors | 12 |
| Motherboard power connector | 20+4 pin ATX |
| Fan diameter | 13.5 cm |
| Power protection features | Over current, Over power, Over voltage, Overheating, Short circuit, Under voltage |
| Total power | 850 W |
| Combined power (+3.3V) | 120 W |
| Max output current (+3.3V) | 22 A |
| Max output current (+5V) | 22 A |
| Silent mode | Yes |
| Combined power (-12V) | 850 W |
| Combined power (+5V) | 120 W |
| Motherboard power cable length | 56 cm |
| CPU power cable length | 62.5 cm |
| ATX version | 2.4 |
| Bearing technology | FDB |
| Certification | ErP, CE, FCC, CB |
| Weight | 2.6 kg |
| Case badge included | Yes |
| Max output current (+12V1) | 70.9 A |
| Height | 86 mm |
| Producator | SHARKOON |
| Garantie | 36 |






There are no reviews yet.